LEGO BOOST | 2018-04-15


LEGO BOOST LEGO® BOOST — PIĘĆ MODELI W JEDNYM!

Zestaw kreatywny LEGO BOOST to szansa na całkiem nowe wrażenia z budowania z LEGO®. Vernie to Twój osobisty robot-przyjaciel, który potrafi mówić. Zbuduj go, zmodyfikuj i zaprogramuj jego zachowanie. Dzięki załączonej planszy możesz wykonać wiele zabawnych ćwiczeń. Vernie reaguje na to, co do niego mówisz. Pokazuje swój nastrój, zmieniając wyrazy twarzy. Vernie ma duże gąsienice, które pozwalają mu szybko poruszać się we wszystkich kierunkach. Widzi też przedmioty i kolory, wyczuwa odległość, potrafi chwytać i przenosić drobiazgi, gestykulować rękami, a nawet wypuszczać strzałki z wyrzutni na ramieniu! Vernie wyczuwa uderzenia i reaguje na nie, a poza tym wie, kiedy go podnosisz. Verniego możesz także przebudować na łazik M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4), Gitarę 4000, Kota Frankiego lub Linię produkcyjną. Wszystkie z funkcją sterowana z tabletu za pomocą bezpłatnej aplikacji, która dodatkowo zawiera cyfrowe instrukcje budowania wszystkich 5 modeli LEGO, a także przykłady ciekawych ćwiczeń i pobudzające wyobraźnię pomysły.Gadatliwy, jeżdżący i tańczący Robot Vernie z serii LEGO® BOOST jest na Twoje usługi. Potrafi wykrywać kolor, ruch i odległość, a także dzielnie bronić Twojego pokoju za pomocą sprężynowego działka! Tylko nie ciągnij go za palec — nawet jeśli Cię o to poprosi.

Frankie z serii LEGO® BOOST to mruczący i grający na harmonijce cybernetyczny kot, który uwielbia rybie ości oraz swoją butelkę mleka. Wierci się, narzeka i UWIELBIA, kiedy go głaszczesz. Tylko nie łap go za ogon!Linia produkcyjna LEGO® BOOST to maszyna, która buduje… więcej maszyn! Co zbuduje? To zależy od Ciebie. Skonstruuj, zaprogramuj i uruchom Linię produkcyjną, która łączy klocki LEGO, budując miniroboty i nie tylko!Gitara 4000 LEGO® BOOST pozwoli Ci zostać prawdziwym bohaterem estrady. Po prostu zbuduj ten w pełni funkcjonalny, interaktywny instrument muzyczny! Zaprogramuj czujnik aktywujący różne efekty dźwiękowe i skorzystaj z wbudowanego mostka tremolo, by tworzyć własne melodie. Daj czadu i buduj dalej!Wielozadaniowy łazik LEGO® BOOST, czyli w skrócie M.T.R.4, jest gotowy na każde wyzwanie, jakie dla niego wymyślisz. Za pomocą aplikacji LEGO BOOST możesz wybrać się na przejażdżkę, kazać mu przenosić ciężary lub wykonywać inne zadania.Przenieś modele zbudowane z LEGO® BOOST na zupełnie nowy poziom dzięki DARMOWEJ aplikacji LEGO BOOST! Aplikacja ma przyjemny i łatwy w obsłudze interfejs, w którym możesz przeciągać i upuszczać bloki do programowania ruchu, dźwięków i nie tylko. Aplikacja zawiera też instrukcje budowania wszystkich pięciu modeli LEGO BOOST, a także 60 ciekawych zadań!

Zajrzyj na stronę LEGO.pl/devicecheck, żeby sprawdzić, czy aplikacja LEGO BOOST będzie działać na Twoim tablecie. Pamiętaj też, by poprosić rodzica lub opiekuna o pozwolenie, zanim ściągniesz aplikację!

 

POMOC I WSPARCIE


Potrzebujesz pomocy lub masz pytania na temat LEGO® BOOST? W tych poręcznych wskazówkach z pewnością znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Co znajduje się w Zestawie kreatywnym LEGO® BOOST?


3 klocki BOOST:
Element Move Hub
Czujnik koloru i odległości
Element Interactive Motor
847 klocków (łącznie z trzema wyżej wymienionymi klockami BOOST)
1 plakat
Plansza
 

Jakie funkcje mają klocki BOOST?


Element Move Hub zawiera dwa silniki z tachometrami, interfejs BLE (Bluetooth Low Energy) do łączenia z tabletami, dwa porty wejścia i wyjścia, 6-osiowy czujnik nachylenia oraz wielokolorową lampkę. Ma również komorę na 6 baterii AAA oraz zielony przycisk włączania.
Czujnik koloru i odległości wykrywa odległość (czyli jak daleko znajduje się od jakiegoś obiektu), a także różne kolory, które przed nim umieścisz. Można używać go jako czujnika ruchu lub po prostu jako światełka. Ma do wyboru cztery różne tryby światła: czerwony, zielony, niebieski i połączenie wszystkich trzech.
Element Interactive Motor ma takie same funkcje, jak silnik w elemencie Move Hub, ale jest osobnym klockiem.
 

Gdzie można znaleźć instrukcje budowania?


Interaktywne instrukcje budowania wszystkich pięciu modeli są dostępne w aplikacji LEGO® BOOST.

Dlaczego w zestawie jest plansza?


Plansza pełni ważne funkcje na początku zabawy zestawem LEGO® BOOST. Potrzebna jest tylko do trzech modeli, które jeżdżą (początkowego pojazdu, Verniego oraz M.T.R.4). Siatka na planszy została skalibrowana do poleceń ruchu, jakie można wydawać tym modelom. Pozwala dzieciom zrozumieć, że jeden blok ruchu w programie przesuwa model o jeden kwadracik na siatce umieszczonej na planszy.

Jaki jest optymalny wiek do zabawy LEGO® BOOST?


Zestaw LEGO® BOOST przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7 lat i starszych. Społeczność naszych kreatywnych fanów pokazała nam, że kreatywna zabawa z BOOST tak naprawdę nie ma górnej granicy wiekowej.